czwartek, 22 marca 2012 17:51

O nas

Fundacja "My Kochamy Pabianice" została założona 30.11.2011 r. z inicjatywy Zarządu firmy farmaceutycznej Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o. My Kochamy Pabianice jest pierwszą fundacją w mieście, której podstawową działalnością jest dbanie o zieleń miejską.


Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o. to dynamicznie rozwijającą się polska firma, działającą w sektorze ochrony zdrowia już od ponad dwudziestu lat. Każdego roku zdobywa coraz wyższe pozycje w rankingach firm farmaceutycznych. Obecnie Aflofarm to trzecia firma w segmencie leków bez recepty.


Działalność

Fundacja "My Kochamy Pabianice" ma służyć mieszkańcom miasta Pabianic, pomagając w realizacji oczekiwań, na które władzom miasta brakuje środków własnych w budżecie, a pozyskanie ich finansowania zewnętrznego nie jest możliwe. Ma realizować oczekiwania mieszkańców Pabianic w zakresie przywrócenia dawnej świetności miejskich parków i dbałości o utrzymanie ich piękna, jak również pielęgnowania zieleni w miejscach publicznych i zwiększenia jej obszarów. Fundacja ma działać tak, aby parki w Pabianicach były nie tylko piękne, ale stały się też miejscem imprez kulturalnych i sportowych, miejscem spotkań i wypoczynku. Ma również propagować ideę współpracy mieszkańców Pabianic poprzez wolontariat.


Cele Fundacji

- otaczanie opieką oraz renowacja parków miejskich i zieleni miejskiej,

- ochrona i promocja zdrowia, w tym propagowanie badań profilaktycznych,

- opieka nad zabytkami,

- organizowanie imprez kulturalnych,

- wszechstronne działanie na rzecz lokalnej społeczności miasta Pabianic,

- promocja i organizacja wolontariatu na terenie miasta Pabianic.