Fundacja "My Kochamy Pabianice"

Dobro miasta jest naszym wspólnym celem

03/07/2023

ICZMP z nowym aparatem do sedacji wziewnej

Fundacja „My kochamy Pabianice” od lat wspiera pobliskie placówki medyczne m.in. sponsorując sprzęt niezbędny do ratowania zdrowia i życia pacjentów. Tym razem działania pabianickiej fundacji skupiły się na pomocy Instytutowi Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, który otrzymał nowoczesny aparat do sedacji wziewnej – wykorzystywany w celu farmakologicznego uspokojenia pacjenta z zachowaniem jego świadomości.

Za pomocą aparatu dochodzi do regulacji przepływu podtlenku azotu i tlenu ze źródła zasilania gazem do przytomnego pacjenta. Dzięki wziewnej sedacji uzyskuje się ograniczenie jego świadomości, przy czym kontakt z pacjentem jest stale utrzymany. W rezultacie, pacjent w trakcie zabiegu wyzbywa się napięcia i niepokoju, co często łączy się również ze zwiększoną sennością. Sedacja pozwala też na bezbolesne podanie znieczulenia nasiękowego, wzmacniając jego skuteczność, co okazuje się niezwykle istotne podczas przygotowania pacjentów do zabiegu – szczególnie tych najmłodszych.

Podarowany system sedacji MDM zgodny jest z najwyższymi standardami produkcyjnymi, spełniającymi wysokie wymagania europejskich i międzynarodowych certyfikatów. Jego zakup wpisuje się w szeroki kontekst działań Fundacji „My kochamy Pabianice”, która poza wszechstronną aktywnością na rzecz lokalnej społeczności miasta Pabianic, przykłada też dużą wagę do kwestii komfortu i bezpieczeństwa pacjentów leczonych w pobliskich szpitalach.

Powrót do listy

Zobacz także:

Wszystkie aktualności
Masz pytania?Napisz, zadzwoń — chętnie porozmawiamy

Serwis wykorzystuje pliki cookies w celu zagwarantowania pełnej funkcjonalności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.